Ev Dekorasyonunda Sandalyenin Önemi Nedir?

Ev Dekorasyonunda Sandalyenin Önemi Nedir?

Günlük hayatımızda evlerimizin bütün bölgelerinde sandalye kullanırız. Sandalyelerin günlük hayatımızda bu yüzden oldukça büyük önemi vardır. Kullanım işlevleri dışında sandalyeler ev dekorasyonunda önemli bir yere sahiptir. Küçük detaylar ile farklı tasarım dillerine sahip olan sandalye seçimleri konfor ve ergonomi eş zamanlı bir biçimde değerlendirilmesi gereken konulardır. Sizlere bu yazıda ev dekorasyonunda sandalyelerin ne kadar önemli olduğundan bahsedeceğiz.

ilginizi çekebilir : metal sandalye 

Sandalye Modelleri Arasında Hangisini Seçmeliyiz?

Doğru bir biçimde sandalye seçimi yapmak için dikkat edilmesi gereken konular ve Kriterler bellidir. Öncelikli olarak evlerinizin dekorlarına uygun bir biçimde rahat ve sağlamlık gibi konularda sizleri üzmeyen tercihler yapılmalıdır. Yapıldıkları malzemelere göre sandalye seçenekleri; hasır sandalye, plastik sandalye, metal sandalye, ahşap sandalye, kompozit sandalye olarak sınıflandırılmaktadır. Bazı sandalye modellerinde, bahsi geçen bütün bu malzemeler farklı Kombinasyonlarda birlikte kullanılabilmektedir.

 Evlerinizin tarzı klasik ya da Retro bir tarza sahipse ahşap olan sandalyeler tercih edilebilir. Ahşap modellerin bazıları minderli ve kumaş kaplı olur. Seçiminizi bu yönde de kullanabilir ve böylelikle dekorasyona göre bir hamle yapabilirsiniz. Evlerinizin tarzı modern bir yapıya sahip ise plastik kompozit, pirinç metal tarzındaki malzemeler ile üretilen modern sandalye modellerini tercih edebilirsiniz.

NSM-126

ilginizi çekebilir : metal ayaklı sandalye 

 

1. Ahşap Sandalye Modelleri

Sandalyelerin tarihinde en büyük yer şüphesiz ahşap sandalyelerindir. Bu yüzden hem yetersiz hem de teknolojinin malzeme çeşitliliğinin az ya da zor bir biçimde ulaşılabildiği zamanlarda dahi odun, tahta, ahşap her zaman bulunmaktaydı. Tahtlardan başlayıp soyluların masa başındaki partilerine kadar uzun olan bu amaçlara uygun şekilde üretilmiştir. Ahşap sandalyeler bugünün şartlarında üretilmeye devam ediyor ve ev dekorasyonlarında sık bir biçimde kullanılıyor.

2. Plastik Sandalye Modelleri

Açık alanlarda oldukça kullanışlı olan plastik sandalye modelleri ev dekorasyonlarında sık bir biçimde kullanılmaktadır. Sıcaklığı su ve diğer dış faktörlerden kolayca etkilenmeyecek ve temizliği kolay olan plastik sandalye modelleri dış mekânlar için birçok bakımdan kullanışlıdır. Ayrıca bu özellikler dışında modası geçmeyen plastik sandalyeler farklı tasarım ve modellerle üretilmektedir. Lazerli makineler ile birlikte çeşitli desenlerle tek parçadan kesilen, farklı malzemelerin taklit edilmesini sağlayan görünümde olan ya da yaslanma bölümü plastik olan sandalyelerle karşılaşmanız mümkündür. Özellikle kutuları kapalı olan, Demonte mobilya satışı yapan mağazalarda en fazla rastlanan tür, plastik olan ve plastik içeren salon sandalyesi modellerindendir.

ilginizi çekebilir : istanbul sandalye imalatçıları 

3. Hasır Sandalye Modelleri

Hasır sandalye modelleri sudan etkilenmeyen, doğal ve şıklığa uyum sağlayan özellikleri sayesinde genellikle dış mekânlarda tercih edilen modellerden biridir. Dayanıklılığıyla ön planda olan hasır sandalyeler modellerine göre değişkenlik gösteren ve geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Hasır sandalyeler, modern ve iç mekân tasarımlarına şıklık katmaktadır.

 

 

Rahat Sandalye Nasıl Olmalı1 

4. Kompozit ve Metal Sandalyeler

Metal ve kompozit malzemelerden üretilmiş olan sandalye modelleridir. Çoğu zaman günümüzde salon dekorasyonlarında karşımıza çıkan sandalye modelleri arasında yer alır. Keskin hat ve oval yapıya sahip olan seçenekleri bulunur. Bu tarz sandalyelerin renk yelpazeleri de oldukça geniştir. Rahat bir biçimde istediğiniz modellerine ulaşabileceğiniz sandalye çeşididir.

Metal sandalye çeşitleri ağırlığı sebebiyle problem çıkarabilen sandalye modelleri arasında yer alır. Kullanım anında zorluk yaşanabileceğinden ötürü yerinden oynadığı zaman çıkardığı seslerde ötürü rahatsızlık oluşturabilir. Sık bir biçimde yerlerini değiştirmeyi planlıyorsanız, metal sandalye tercihlerinden uzak durmanızı öneriyoruz.

Kompozit Sandalyeler yapısı itibariyle oldukça sağlamdır. Hafif malzemelerin karışımıyla elde edildiğinden ötürü pratik konularda işinizi görebilmektedir. Önemli olan dış yüzeylerin dokuları, model rengi ve tarzı içinde yer alan duruşudur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir